Recetë

Sekreti i banorëve të italianit Pioppi. Kjo dietë zgjat jetën me 10 vjet

11views

Banorët e fshatit italian Pioppi njihen për jetëgjatësinë dhe shëndetin e mirë. Sekreti thuhet të jetë dieta e tyre e veçantë, e cila ndër të tjera përbëhet nga vezët, perimet apo peshku i yndyrshëm, si dhe agjërimi me ndërprerje. Shihni menunë mostër të Pioppi për një ditë.

Foto ilustruese. Burimi: Pixabay/cattalin

Pioppi është një qytet italian i njohur për banorët e tij afatgjatë. Përveç kësaj, ata gëzojnë shëndet të mirë. Shumë studiues kanë pyetur veten se çfarë e shkakton këtë. Edhe pse shumë varet nga stili i tyre i jetesës, duket se elementi i pandashëm dhe më i rëndësishëm është një dietë specifike.

Dieta Pioppi – sekreti i fshatarëve italianë

Banorët e Pioppit duhet të hanë herë pas here makarona dhe pica, të arrijnë ëmbëlsirat vetëm të dielave dhe të konsumojnë sheqer në sasi shumë të vogla. Ekspertët që studiojnë këtë temë këshillojnë të mos keni frikë nga yndyrnat e shëndetshme, të shmangni karbohidratet, të arrini tek vaji i ullirit dhe një grusht arra çdo ditë.

I përket menysë së njerëzve vendas proshutë, çokollatë ose verë të kuqe. Supozohet se e tyre Dashuria për perimet dhe peshkun e yndyrshëm parandalon sëmundjet e zemrës dhe diabetingjë që shpjegon jetëgjatësinë dhe shëndetin e mirë të banorëve vendas.

Ata fillojnë çdo ditë lugë uthull molle, që thuhet se eliminon refluksin gastrik, ul presionin e gjakut dhe përshpejton humbjen e peshës. Nga ana tjetër, vendasit zakonisht hanë mëngjes bëjnë vezë. Gjithashtu rekomandohet agjërimi ditor një herë në javë, si dhe agjërimi me ndërprerje, pra ngrënia vetëm 8 deri në 9 orë në ditë.

Një meny shembull për dietën Pioppi

Kardiologu Dr. Aseem Malhotr dhe ish atleti Donal O’Neill zhvilluan një plan ushqimi bazuar në informacionin rreth zakoneve të të ngrënit të banorëve të Pioppi. Një menu mostër për një ditë është si më poshtë:

Mëngjesi: Dy ose tre vezë në çdo mënyrë, me salmon të tymosur dhe avokado; kafe me krem ​​kokosi.

Obed: Smoothie me kefir dhe/ose qumësht kokosi, manaferra, një grusht arra, pak avokado; lugë vaj kokosi, duke e spërkatur me kanellë të bluar, shafran të Indisë dhe nenexhik të freskët.

Darka: Lëng pule me një lugë gjelle vaj ulliri; merluci (peshk) i freskët i skuqur në tigan dhe perime; bomba kakao (kakao e papërpunuar, kanellë, vaj kokosi, krem ​​dhe arra të ngrohura, të përziera dhe të ngrira në copa të vogla); një filxhan çaj Earl Grey.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Për darkë dhe mëngjes: Një recetë më e lehtë se sa të bëni një sanduiç

Salmon i pjekur në skarë me piper jeshil