Recetë

Shefat më të mirë të kuzhinës përdorin këtë truk. Qoftet nuk do të pinë më yndyrë

8views

Qoftet janë një klasik për darkë. Për ta tashmë është shkruar shumë, ndaj mund të thuhet se e kemi menaxhuar në mënyrë perfekte përgatitjen e tyre. Por ndonjëherë qoftet janë shumë të yndyrshme dhe kjo nuk e pëlqen të gjithëve. Çfarë mund të bëhet për të parandaluar këtë?

Foto: shutterstock.com/Alex Bogatyrev

Qoftet janë një klasik mbi të gjitha klasikët. Popullariteti i tyre është ndoshta për shkak të faktit se ato janë të lehta për t’u përgatitur. Megjithatë, ato ndonjëherë janë shumë të yndyrshme, sepse janë të skuqura tradicionalisht. Jo të gjithëve u duket i shijshëm mishi i kulluar me yndyrë dhe mund të pyesin se çfarë mund të bëhet për të parandaluar që ajo të përsëritet.

Qofte duke pirë yndyrë nga tigani? Ky truk përdoret nga më të mirët

Epo, ekziston një mënyrë shumë e thjeshtë për ta bërë këtë. Mjafton një shtesë që qoftet të mos pinë yndyrën e tiganit. Është… një patate. Jo të gjithë kanë dëgjuar për këtë metodë dhe funksionon vërtet, ndaj provojeni herën tjetër që të skuqni qofte.

Si të përdorim patatet që mishi të mos jetë aq i yndyrshëm? E grini dhe e shtoni në masën e mishit nga e cila do të ngjisni qoftet. Përveç kësaj, lëngu i patates përmban shumë niseshte, falë së cilës është më e lehtë t’i jepni mishit formën e duhur dhe të mos prishet. Sigurisht, shtimi i patateve nuk siguron që qoftet të mos ketë yndyrë, ndaj pas skuqjes, mos harroni të kulloni plotësisht lëngun e tepërt në peshqirë letre.

Qofte nga furra

Nëse nuk dëshironi që qoftet të jenë plot yndyrë dhe po përpiqeni të kufizoni edhe ushqimet e skuqura (të cilat janë të shijshme, por fatkeqësisht jo shumë të shëndetshme), ne kemi një zgjidhje tjetër për ju. Mund të përgatisni qofte në furrë. Në vend që t’i vendosni në një tavë pasi t’i jepni formë, shtroni një tepsi me letër pjekjeje dhe vendosni qoftet pak të rrafshuara të ndarë. Piqeni për rreth 25 minuta në furrë të nxehur në 200 gradë Celsius. I vetmi përbërës që duhet kaurdisur pak para se të shtohet në përzierjen e mishit është qepa. Çdo gjë tjetër përgatitet në furrë.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Dje përgatita bërxolla për darkë. I fejuari im ishte i emocionuar: kur të vijë mami, bëj të njëjtën gjë

Kotelet franceze të buta dhe me lëng. Paketimi është i mahnitshëm edhe pa thërrimet e bukës