Recetë

Shikoni përreth, hiqni nga shkurret dhe hidheni në tenxhere. Në pak minuta do të përgatisni një lëng për të cilin trupi juaj do t’ju falënderojë

21views

Lëngu cilësor është një bombë vitaminash që mund të jetë e mrekullueshme për shëndetin dhe mirëqenien tonë. Në vend që ta blini, ia vlen ta bëni vetë, sepse atëherë mund të jeni të sigurt që produkti është natyral. Nëse doni të kujdeseni për veten jo vetëm nga jashtë, rezervoni këtë delikatesë. E bërë siç duhet, do të jetë jo vetëm e shëndetshme, por edhe e shijshme.

Lëng boronicë
Foto: shutterstock/yingko

Kur i përgatisim furnizimet tona për dimër, fillimisht kërkojmë receta për reçelra dhe turshi. Fatkeqësisht, shpesh harrojmë lëngjet, të cilat mund të luajnë një rol shumë të rëndësishëm. Në mënyrë që të jeni 100% të përgatitur për gjithçka këtë vit, ne rekomandojmë përgatitjen e kësaj delikatesë. Ky është lëngu i boronicës së kuqe, i cili ka shumë përdorime në kuzhinë dhe gjithashtu ka përfitime shëndetësore. Përgatitja e tij është shumë e thjeshtë, ju nevojiten vetëm tre përbërës.

Lëng boronicë nuk është vetëm një pije e shijshme, por edhe një burim i pasur vlerash ushqyese. Është një burim i pasur i vitaminës C, E, vitaminave të grupit B dhe antioksidantëve. Falë vetive anti-inflamatore dhe antibakteriale, është ideale për të mbështetur traktin urinar dhe zemrën. Përveç kësaj, boronicat përmbajnë pektinë, e cila mund të ndihmojë në rregullimin e niveleve të kolesterolit në gjak, duke i bërë ato një shtesë të vlefshme për dietën tuaj të përditshme. Përveç përfitimeve shëndetësore, përdoret gjerësisht edhe në kuzhinë. Mund të shtohet në pasta, çajra dhe gjithashtu mund të zëvendësojë ëmbëlsuesin.

Receta e lëngut të boronicës së kuqe

Përbërësit:

  • 500 g boronicë të freskëta ose të ngrira,
  • 1 litër ujë,
  • 200 g cukru.

Mënyra e përgatitjes:

  1. Nëse përdorni fruta të freskëta, lajini mirë nën ujë të rrjedhshëm, nëse janë të ngrira nxirrini nga ngrirja shpejt.
  2. Më pas vendosni boronicat në një tenxhere, shtoni ujë dhe ziejini për rreth 20 minuta derisa frutat të jenë të buta.
  3. Pas kësaj kohe, kur boronicat të jenë zier, i kullojmë në një sitë që të marrin lëngun.
  4. Tani është koha për të shtuar sheqerin. Kjo balancon shijen e thartë të boronicës së kuqe dhe e bën lëngun më të shijshëm. Lëngun e trazojmë derisa të tretet plotësisht.
  5. Në fund, hidheni lëngun në shishe dhe gota të pastra dhe të sterilizuara. I vidhosim fort dhe i leme te ftohen. Pas ftohjes, ruajini në një vend të freskët dhe të thatë.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Pas festave të pasura dhe pijeve freskuese në mbrëmje. Një pije e artë për tretje të shëndetshme

Grumbullimi i agrumeve për imunitet – forcon trupin dhe mposht infeksionet