Recetë

Si të bëni reçelin e kumbullës pa sheqer? Një recetë e thjeshtë

7views

Edhe pse shtatori është koha më e mirë për të përgatitur konservat e kumbullës, tashmë mund të shohim receta të njohura apo të provuara sot dhe të planifikojmë punën për fillimin e vjeshtës. Reçeli i kumbullës është i lehtë për t’u përgatitur, i shijshëm dhe i shëndetshëm. Ne ju rekomandojmë versionin pa sheqer!

Foto: shutterstock/Natalia Ruedisueli

Reçel kumbulle është një përgatitje e thjeshtë frutash me kumbulla. Tradicionalisht, reçeli i kumbullës bëhet duke përdorur kumbulla, të cilat zihen në kazan për disa ditë derisa të marrin një ngjyrë të errët, madje edhe kafe. Gatimi avullon ujin, gjë që rrit densitetin, përmirëson shijen e reçelit dhe zgjat jetëgjatësinë e tij.

Aktualisht, reçeli bëhet më shpesh nga tuli i frutave, ndërsa produkti trashet edhe nga trajtimi termik. Krahasuar me reçelrat, reçelrat janë më pak të ëmbël, më pak xhelatinoz dhe më të turbullt. Reçeli, i cili është edhe më i shëndetshëm sepse nuk përmban sheqer, mund të përgatitet edhe në shtëpi. Një recetë e thjeshtë dhe e provuar është një garanci se do të ketë gjithmonë sukses.

Përbërësit:

  • 2 kg kumbulla qymyri të pjekura

Recetë e provuar për reçelin e kumbullës pa sheqer

  1. Lani kumbullat dhe hiqni gropat. I vendosim në një tenxhere të madhe me fund të rëndë dhe i ziejmë të pambuluara për rreth 1 orë e 1/2 orë. Përziejini herë pas here.
  2. Hiqeni nga zjarri dhe lëreni të ftohet. Më pas i mbulojmë dhe i vendosim në një vend të freskët deri të nesërmen.
  3. Ziejini kumbullat e thata dhe ziejini për rreth 1 orë e gjysmë duke i përzier shpesh. Ftoheni përsëri dhe mbulojeni. Lëreni të qëndrojë për 24 orë
  4. Ditën e tretë dhe të fundit e ziejmë sërish reçelin si më parë, në zjarr shumë të ulët. Përziejini shpesh dhe bëni kujdes që të mos ngjitet në fund të tenxheres
  5. Hidheni reçelin e nxehtë në gota të pastra dhe të thata dhe mbylleni
  6. Vendosni gotat në tenxhere, derdhni ujë pothuajse deri në majë të kapakut dhe gatuajeni në zjarr të ulët. Pasi të keni fërkuar, vazhdoni të gatuani për rreth 10 minuta, më pas hiqni kavanozët nga uji dhe lërini mënjanë të ftohen
  7. Vendosni reçelin e përfunduar në qilar

Ju befte mire!

Artikuj të ngjashëm:

Bëje tani dhe do ta falënderosh veten në dimër. Një recetë perfekte nga gjyshja

Mbështet zemrën dhe ndihmon shikimin. Spërkateni me sheqer dhe vendoseni në gota