#image_title
Recetë

Si të ngrohim bërxollat ​​e derrit? Harrojeni mikrovalën. Me këtë truk do të duken si të dala drejt e nga tigani

10views

.

Keni skuqur shumë bërxolla derri? Nuk ka problem! Mund t’i shijoni edhe të nesërmen. Mësoni si t’i ngrohni përsëri për të ruajtur shijen dhe strukturën e tyre.

Foto: shutterstock/AS Foodstudio

Pothuajse të gjithë i pëlqejnë bërxollat ​​e derrit. Është një nga pjatat më të njohura sllovake që hamë çdo ditë, por edhe gjatë festave apo festave familjare. Por ndonjëherë ne skuqim shumë biftekë. Si t’i ngrohim përsëri në mënyrë që të mos humbasin shijen e tyre?

Si të ngrohim bërxollat ​​e derrit? Harrojeni tiganin dhe mikrovalën

Mund të hani lehtësisht një kotele derri me sipërfaqe krokante të nesërmen, por ia vlen ta ngrohni sërish në mënyrë që të mos humbasë shijen dhe të mos jetë e ashpër. Si ta bëjmë atë? Mos e ngrohni në mikrovalë pasi mishi do të ngurtësohet dhe thahet shpejt. Harrojeni ta ngrohni në një tigan – koteleta e derrit gjithsesi u skuq në yndyrë dhe kaloritë shtesë nuk do t’i bëjnë asnjë të mirë. Ngrohni koteletën në furrë dhe mishi nuk do të humbasë shijen dhe aromën e tij. Mjafton ta vendosni në një enë rezistente ndaj zjarrit dhe ta vendosni në furrë të nxehur në 180 gradë për rreth 15 minuta.

Receta për mbështjelljen e bërxollave të derrit. Harrojeni thërrimet e bukës

Jeni duke kërkuar për një alternativë më të shëndetshme për përgatitjen e majës për fileto derri? Zakonisht përdorim thërrime buke, por mund ta zëvendësoni me thekon gruri. Ata jo vetëm që shtojnë krisjen, ato përmbajnë gjithashtu vitaminë B, fibra dhe proteina, duke i bërë ato një zëvendësues më të shëndetshëm për thërrimet e bukës. Ftohjet e grimcuara të misrit janë gjithashtu të shkëlqyera, duke i dhënë koteletës një shije origjinale. Thjesht grijini ato në një pluhur, lyeni mishin në to dhe skuqni.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Ky cheesecake do të bëjë një spërkatje në festë. Duket thjesht madhështore. Dhe ajo shkrihet në gojën tuaj

Një kotëletë tradicionale nuk ka asnjë shans me të. Presja Belvedere tingëllon si një plan i shkëlqyer darke