Recetë

Si të përgatisim për ëmbëlsirë kastravecat e shijshme dhe krokante? Receta të shkëlqyera nga përdoruesit e internetit

10views

Sezoni i kastravecave është në ecje të plotë. Përveç recetave tradicionale, kohët e fundit janë shumë të njohura edhe ato të ëmbla. Si i përgatisni turshitë e shijshme të ëmbla dhe të tharta? Këtu janë recetat e vërtetuara drejtpërdrejt nga ekspertët e kuzhinës.

Foto: shutterstock/Elena Tcykina

Kastravecat e ëmbla. Për çfarë mund të përdoren?

Kastravecat e ëmbla të konservuara janë një rostiçeri ideale për dimër. Janë krokante, kanë një shije interesante dhe do të jenë një shtesë perfekte për dreka, sallata dhe sanduiçe. Ato ndryshojnë nga turshitë popullore tradicionale në uthull në një detaj të vogël që u jep atyre një shije të ëmbël. Si i bëni turshitë e ëmbla perfekte?

Në parim, të gjitha recetat që qarkullojnë në internet janë shumë të ngjashme me njëra-tjetrën. Sidoqoftë, të gjithë i përgatisin në mënyrën e vet të provuar. Jeni kurioz se si përgatiten më shpesh kastravecat e ëmbla? Në një nga grupet në rrjetet sociale të fokusuar në këshilla dhe këshilla për kopshtarët, një nga përdoruesit e internetit bëri një pyetje në lidhje me recetën e këtij rostiçeri të njohur.

Receta hap pas hapi për kastravecat e ëmbla

“Po kërkoj recetën e saktë për turshitë e shijshme, më të ëmbla se uthull”

SHKRUAR NGA NJË PËRDORUES I FACEBOOK

Një ortek përgjigjesh ra shpejt në këtë postim. Ja çfarë po shkruajnë përdoruesit e internetit.

“Kam një recetë për turshitë e mira të ëmbla dhe të tharta. Turshi: një litër ujë, një gotë uthull, një gotë sheqer, 1 lugë çaji kripë, piper – gjethe dafine, aromë dhe mustardë”
“6 gota, ujë, 1 gotë uthull, 1.5 gotë sheqer, 1 lugë çaji kripë dhe ziejini. Në gotë shtoni specin erëzash, gjethen e dafinës, qepën e vogël, disa rripa piper, disa feta karrote, kopër jeshile, kastravecat. Mbyllni kavanozët dhe ziejini për 5 minuta që të mos jenë shumë të buta”
“Kam një recetë për kastravecat, shpargujt, kërpudhat. 5 gota ujë, 1 filxhan uthull jo të plotë, 5-6 lugë sheqer, një lugë gjelle kripë dhe erëza – gjethe dafine, piper i zi, piper i zi, mustardë. Kam vite që e bëj, është sensacionale”.

– kanë shkruar përdoruesit e internetit në komente.

Siç mund ta shihni, megjithëse recetat e trangujve janë të ngjashme, secili i përshtat dhe i përgatit në mënyrën e vet. Disa preferojnë konserva më të ëmbla, të tjerët pikërisht e kundërta. Kjo është arsyeja pse ia vlen t’i ruani kastravecat me provë dhe gabim – disa kavanoza janë më të ëmbël, disa më intensivisht uthull. Kështu do të zbuloni se çfarë i përshtatet më së miri shijeve tuaja.

Artikuj të ngjashëm:

Kastravecat turshi – receta më e thjeshtë. Bëni një gjë përpara se të ngarkoni dhe ato nuk do të jenë të buta dhe të zbrazëta

Të gjithëve do t’u pështymën kur të nuhasin këto turshi. Nëse u shtoni këta përbërës, do të jenë edhe më të mirë