Recetë

Supë me gjizë? Gungat në tenxhere nuk janë arsye për të qarë. Ju mund ta shpëtoni atë me një truk të thjeshtë

8views

Një nga fatkeqësitë më të zakonshme të kuzhinës është supa me gjizë. Si ta shpëtojmë atë? Grumbujt e bardhë që lundrojnë mjerisht në sipërfaqen e tij nuk do të thotë se ushqimi është i përshtatshëm vetëm për kosh. Ne te kunderten. Zbuloni se çfarë të bëni dhe si të shmangni probleme të ngjashme në të ardhmen.

Foto: shutterstock/Nicoleta Ionescu

Kremi në supë i jep gjellës një teksturë prej kadifeje. Është gjithashtu një mënyrë për të trashur dhe përmirësuar shijen. Në varësi të llojit, gjella është më e ëmbël, më e thartë ose më e butë. Zgjedhja e kremit të duhur dhe mënyra se si ta shtoni atë në supë është vendimtare. Megjithatë, ndonjëherë ndodh që kremi të shkrihet edhe kur respektohen të gjitha masat e sigurisë. Si të kurseni supën me gjizë?

Supë e mpiksur. Si ta shpëtojmë atë? Shkoni për këtë truk

Mendimi juaj i parë kur shihni kremin e mpiksur në një supë është ta derdhni. Nuk është një ide e mirë jo vetëm për shkak të mundësisë së bllokimit të kanalizimeve në lavaman dhe furnizimit me ujë ose humbjes së ushqimit. Edhe nëse gunga të bardha duken si një fatkeqësi e madhe dhe madje edhe ushqimi më i shijshëm duket thjesht i neveritshëm, kjo nuk do të thotë se puna juaj në kuzhinë do të shkojë dëm. Si e ruani ushqimin tuaj? Zbuloni këto truke.

Një metodë është të ripërzieni përmbajtjen. Edhe pse kjo mund të prishë pak konceptin e darkës, do të ndihmojë për të shmangur këtë problem. Një blender do të funksionojë mirë nëse kremi shkrihet në copa të vogla. Nëse ka copa të bardha të konsiderueshme që notojnë në tenxhere ose nuk dëshironi që supa të bëhet kremoze, mund ta kaloni në një sitë të imët. Pjatën e pastruar në këtë mënyrë mund ta rrahni edhe një herë, ndërsa këtë herë mos harroni parimet kryesore.

Si shtohet kremi në supë? Dy hapa kyç do të sigurojnë që ajo të mos rrëzohet më kurrë

Rregulli bazë për zbardhjen e supave, por edhe për trashjen e salcave me krem ​​është: Asnjëherë mos e hidhni përmbajtjen në supë të vluar. Është një hap i lehtë për t’u djegur. Gjithmonë zbutni kremin përpara se ta shtoni në një pjatë, veçanërisht kremin që është marrë direkt nga frigoriferi. Duke rritur gradualisht temperaturën e produktit të qumështit, do të shmangni shtresimin dhe gunga. Qumështit mund t’i shtoni edhe pak sheqer në mënyrë që përbërësit të bashkohen më mirë kur hidhen në tenxhere. Shtoni kremin vetëm në fund të zierjes dhe para kësaj fikni zjarrin nën tenxhere. Ngadalë, lugë për lugë, shtoni supën në tasin me pak nga kremi duke e përzier vazhdimisht. Ngadalë dhe pa nxitim e derdhni në supë.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Supa shumë e kripur nuk është fundi i botës. Mjaftojnë tre gjëra dhe supa e artë është sërish më e mira

Nëse shtoni këto erëza në supë, ajo do të fitojë veti ngrohëse dhe do të forcojë imunitetin