Recetë

Torta perfekte me bollgur. Mund ta përgatisni për 10 minuta

9views

Më shpesh, bollguri përdoret në gatimin e qullit, për të trashur enët dhe gjithashtu për të përgatitur pelte ose puding. Avantazhi i tij është shija e butë dhe tretshmëria e lehtë. Ai gjithashtu funksionon mirë si një përbërës në produktet e pjekura të shpejta. Zbuloni recetën e një keku të shijshëm me bollgur me dy ngjyra që mund ta përgatisni në 10 minuta.

Foto: shutterstock/El Fithni

Bollguri harrohet pa nevojë, por është një ushqim vërtet i mrekullueshëm. Furnizon trupin me karbohidrate, fibra, hekur, zink, fosfor, tiaminë (vitaminë B1) dhe niacinë (vitaminë B3). Prandaj, ia vlen ta përfshini në menynë tuaj ditore.

Tortë me bollgur me dy ngjyra – përbërës

Për të përgatitur përafërsisht Do t’ju duhen 12 racione me kek të shpejtë me bollgur me dy ngjyra:

  • 500 g kos të thjeshtë
  • 220 g cukru
  • 180 g miell gruri
  • 170 gr bollgur
  • 110 g vaj
  • 16 g kakao
  • 8 g pluhur për pjekje

Perveç kallëpe për ëmbëlsira (ose formë tjetër pjekjeje) duhet të përgatisni gjithashtu dy tasa (një më i madh dhe një më i vogël) në të cilin do të përgatisni brumin.

Si të bëni një tortë me bollgur me dy ngjyra?

Vendosni bollgurin në një tas të madh, shtoni sheqerin dhe kosin. Përziejeni përzierjen derisa të jetë e qetë dhe lëreni mënjanë për 10 minuta, në mënyrë që bollguri të fryhet. Më pas hidhni vajin në tas, shtoni 160 gr (një filxhan) miell dhe pluhur pjekjeje dhe përzieni sërish mirë. Kur të ketë mbaruar, ndajeni brumin në dy pjesë të barabarta në dy enë të ndryshme. Njërës prej tyre i shtojmë kakaon dhe tjetrën dy lugët e mbetura miell (rreth 20 g). Përzieni mirë përmbajtjen e njërës dhe tjetrës tas.

Ngroheni furrën në 180 gradë Celsius. Rreshtoni një tepsi ose një formë tortash me letër pjekjeje dhe më pas derdhni brumin në mënyrë alternative nga një tas në tjetrin. Tortën e përgatitur me bollgur me dy ngjyra e vendosim në furrën e nxehur dhe piqni për 40 minuta. Pas kësaj kohe, hiqeni tortën nga furra dhe vendoseni në një raft teli që të ftohet (mos e hiqni nga kallëpi). Pritini tortën e ftohur në pjesë dhe shërbejeni me krem ​​pana të bërë vetë, akullore të bërë vetë, krem ​​me çokollatë ose fruta të stinës.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Një tortë me shtresa që e kalon atë klasiken. Pa pjekje dhe shije si nga pastiçeri më i mirë

Një recetë e thjeshtë keku me pelte. Këtë ëmbëlsirë mund ta përgatisni shpejt dhe ta hani edhe më shpejt