Recetë

Turshitë i përkasin së shkuarës. Vendosini këto perime të stinës në një kavanoz dhe përgatitini turshitë si zakonisht. Rezultati do t’ju marrë frymën

11views

Mjekët kujtojnë se turshitë janë jashtëzakonisht të shëndetshme dhe të gjithë duhet të konsumojnë shumë më tepër prej tyre në dietën e tyre. Për fat të keq, shumica e njerëzve hanë vetëm tranguj turshi ose lakër turshi të gatuar në lakër turshi herë pas here, ndërsa pothuajse çdo gjë mund të turshihet. Receta e kungujve turshi është një shembull i përsosur për këtë.

Foto: Shutterstock/Rudenko Alla

Kungull i njomë turshi? Kjo delikatesë është një delikatesë e vërtetë. Është e rëndësishme të theksohet se turshia nuk është aspak e rezervuar për kastravecat dhe lakër. Llojet e tjera të perimeve në këtë version janë një shtesë e shkëlqyeshme për darkën tuaj, ato do të diversifikojnë dietën tuaj të përditshme dhe do t’ju japin një dozë lëndësh ushqyese të vlefshme. Thjesht shkoni në punë dhe shijoni perimet krokante nga marinada e kripur.

Përbërësit:

  • 2 kunguj te rinj
  • 4 fara speci
  • 2 gjethe dafine
  • 3 thelpinj hudhre
  • gjysmë luge kripë guri
  • 0,5 l ujë

Kjo recetë për kungull i njomë turshi do t’ju habisë. Është shumë e thjeshtë

Lani mirë kungujt, prijini në gjysmë dhe hiqni me një lugë qendrën e mishit me farat. Nëse lëkura është shumë e fortë, ia vlen ta qëroni. Përndryshe, mund të jetë e neveritshme. Për këtë arsye kungull i njomë është më i miri sepse lëkura e tyre është e butë dhe shumë e shijshme. Pritini perimet në shkopinj të hollë, të cilët duhet të jenë të ngjashëm në madhësi me kastravecat që përdoren për konservim. Ata duhet të përshtaten vertikalisht në filxhan.

Në gotat e ziera shtoni farat e specit, gjethet e dafinës dhe thelpinj hudhre të qëruar dhe të përgjysmuar. Duhet të ketë mjaftueshëm për dy kontejnerë. Sipër këtyre përbërësve vendosim kungulleshkat e prera në feta në mënyrë që perimet të jenë afër njëra-tjetrës dhe të mos ketë boshllëqe të mëdha mes tyre. Ndërkohë përgatisim marinadën. Hidhni ujë në një tenxhere, lëreni të vlojë dhe shtoni kripë. Kur marinata të jetë ftohur pak, por të jetë ende e ngrohtë, derdhni mbi kunguj të njomë dhe mbyllni kavanozët. Në mënyrë që të bëhet fermentimi, ato nuk duhet të mbyllen shumë fort. Vendosini kanaçet në një vend të errët për rreth 7 ditë. Pas kësaj kohe, kungull i njomë turshi do të jetë gati dhe i shijshëm. Ato janë perfekte për një sanduiç ose sallatë. Ju befte mire!

Artikuj të ngjashëm:

Sallatë me shalqi – një pjatë freskuese për ditët e nxehta. Recetë me feta ose ëmbëlsirë

Sallatë me kastravec për dimër. Një recetë e viteve ’90 që nuk do të dalë kurrë nga moda. Kështu e bënë nënat tona